flask-admin - en to fi_FI translation catalogue (96 entries)

en: Home
fi_FI: Etusivu

en: Cli: Invalid command.
fi_FI: CLI: Virheellinen komento.

en: File to upload
fi_FI: Ladattava tiedosto

en: File required.
fi_FI: Tarvittava tiedosto.

en: Invalid file type.
fi_FI: Virheellinen tiedostotyyppi.

en: Content
fi_FI: Sisältö

en: Invalid name
fi_FI: Nimi ei kelpaa

en: Name
fi_FI: Nimi

en: File "%(name)s" already exists.
fi_FI: Tiedosto "%(name)s" on jo olemassa.

en: Permission denied.
fi_FI: Käyttö estetty.

en: File uploading is disabled.
fi_FI: Tiedostojen lataaminen on poistettu käytöstä.

en: Successfully saved file: %(name)s
fi_FI: Onnistuneesti tallennettu tiedosto: %(name)s

en: Failed to save file: %(error)s
fi_FI: Tiedostoa ei voi tallentaa: %(error)s

en: Upload File
fi_FI: Lataa tiedosto

en: Directory creation is disabled.
fi_FI: Hakemiston luominen on poistettu käytöstä.

en: Successfully created directory: %(directory)s
fi_FI: Onnistuneesti perustettu hakemistoon: %(directory)s

en: Failed to create directory: %(error)s
fi_FI: Ei voi luoda hakemiston: %(error)s

en: Create Directory
fi_FI: Luo hakemisto

en: Deletion is disabled.
fi_FI: Poistaminen on poistettu käytöstä.

en: Directory deletion is disabled.
fi_FI: Kansion poistaminen on poistettu käytöstä.

en: Directory "%(path)s" was successfully deleted.
fi_FI: Hakemisto "%(path)s" poistaminen onnistui.

en: Failed to delete directory: %(error)s
fi_FI: Ei voinut poistaa hakemistoa: %(error)s

en: File "%(name)s" was successfully deleted.
fi_FI: Poistettiin tiedoston "%(name)s".

en: Failed to delete file: %(name)s
fi_FI: Tiedoston poistaminen epäonnistui: %(name)s

en: Renaming is disabled.
fi_FI: Uudelleennimeäminen ei ole käytettävissä.

en: Path does not exist.
fi_FI: Polkua ei ole.

en: Successfully renamed "%(src)s" to "%(dst)s"
fi_FI: Onnistuneesti nimetty "%(src)s" "%(dst)s"

en: Failed to rename: %(error)s
fi_FI: Uudelleennimeäminen epäonnistui: %(error)s

en: Rename %(name)s
fi_FI: Nimeä %(name)s

en: Error saving changes to %(name)s.
fi_FI: Virhe tallennettaessa muutoksia %(name)s.

en: Changes to %(name)s saved successfully.
fi_FI: Muutokset tallennettu %(name)s.

en: Error reading %(name)s.
fi_FI: Virhe käsittelyssä %(name)s.

en: Unexpected error while reading from %(name)s
fi_FI: Odottamaton virhe luettaessa %(name)s

en: Cannot edit %(name)s.
fi_FI: Ei voi muokata %(name)s.

en: Editing %(path)s
fi_FI: Muokkaus %(path)s

en: Delete
fi_FI: Poista

en: Are you sure you want to delete these files?
fi_FI: Oletko varma, että haluat poistaa nämä tiedostot?

en: File deletion is disabled.
fi_FI: Tiedoston poistaminen on poistettu käytöstä.

en: Edit
fi_FI: Muokkaa

en: equals
fi_FI: vastaa

en: not equal
fi_FI: eri suuri

en: contains
fi_FI: sisältää

en: not contains
fi_FI: ei sisällä

en: greater than
fi_FI: suurempi kuin

en: smaller than
fi_FI: pienempi kuin

en: empty
fi_FI: tyhjä

en: in list
fi_FI: -luettelosta

en: not in list
fi_FI: ei luettelossa

en: not between
fi_FI: ei välillä

en: Failed to get model. %(error)s
fi_FI: Ei saanut malli. %(error)s

en: Failed to create record. %(error)s
fi_FI: Tietueen luominen epäonnistui. %(error)s

en: Failed to update record. %(error)s
fi_FI: Tietueen luominen epäonnistui. %(error)s

en: Failed to delete record. %(error)s
fi_FI: Tietueen poistaminen epäonnistui. %(error)s

en: Are you sure you want to delete selected records?
fi_FI: Oletko varma, että haluat poistaa valitut tietueet?

en: Record was successfully deleted. | %(count)s records were successfully deleted.
fi_FI[0]: Tietueen poistaminen onnistui.
fi_FI[1]: %(count)s tietueet on poistettu.

en: Failed to delete records. %(error)s
fi_FI: Tietueen poistaminen epäonnistui. %(error)s

en: Not a valid choice
fi_FI: Ei ole kelvollinen valinta

en: Already exists.
fi_FI: On jo olemassa.

en: Integrity error. %(message)s
fi_FI: Virhe eheydessä. %(message)s

en: Invalid time format
fi_FI: Virheellinen aikaformaatti

en: Invalid Choice: could not coerce
fi_FI: Virheellinen valinta: ei voitu pakottaa

en: Invalid JSON
fi_FI: Virheellinen JSON

en: Invalid file extension
fi_FI: Virheellinen tunniste

en: File "%s" already exists.
fi_FI: Tiedosto "%s" on jo olemassa.

en: There are no items in the table.
fi_FI: Näytettäviä kohteita ei ole taulukossa.

en: Invalid Filter Value: %(value)s
fi_FI: Virheellinen suodattimen arvo: %(value)s

en: Record was successfully created.
fi_FI: Tietue on luotu.

en: Record does not exist.
fi_FI: Tietuetta ei ole.

en: Record was successfully saved.
fi_FI: Tietueen tallentaminen onnistui.

en: Yes
fi_FI: Kyllä

en: No
fi_FI: Ei

en: between
fi_FI: välillä

en: View Record
fi_FI: Näytä tietue

en: Edit Record
fi_FI: Tietueen Muokkaaminen

en: With selected
fi_FI: Valittu

en: Save
fi_FI: Tallenna

en: Cancel
fi_FI: Peruuta

en: Sort by %(name)s
fi_FI: Lajittele %(name)s

en: Rename File
fi_FI: Nimeä tiedosto uudelleen

en: Are you sure you want to delete \'%(name)s\' recursively?
fi_FI: Oletko varma, että haluat poistaa \'%(name)s\' rekursiivisesti?

en: Are you sure you want to delete \'%(name)s\'?
fi_FI: Oletko varma, että haluat poistaa \'%(name)s\'?

en: Please select at least one file.
fi_FI: Valitse vähintään yksi tiedosto.

en: List
fi_FI: Luettelo

en: Create
fi_FI: Luo

en: Filter
fi_FI: Suodata

en: Delete?
fi_FI: Poista?

en: Add
fi_FI: Lisää

en: Add Filter
fi_FI: Lisää suodatin

en: Apply
fi_FI: Sovelletaan

en: Reset Filters
fi_FI: Palauta suodattimet

en: Search
fi_FI: Etsi

en: Create New Record
fi_FI: Luo Uusi Tietue

en: Select all records
fi_FI: Valitse kaikki tietueet

en: Select record
fi_FI: Valitse tietue

en: Please select at least one record.
fi_FI: Valitse vähintään yksi tietue.

en: Are you sure you want to delete this record?
fi_FI: Oletko varma, että haluat poistaa tämän tietueen?
